Umów się na konsultację

Rekonstrukcja ACL Łódź – wskazania do zabiegu

Rekonstrukcja ACL Łódź (więzadła krzyżowego przedniego Łódź) st. kolanowego - jest zabiegiem wskazanym u wszystkich osób z jego całkowitym lub częściowym uszkodzeniem przy obecnych objawach niestabilności stawu kolanowego. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego jest procedurą wykonywaną metodą artroskopową, co daje wiele korzyści: małoinwazyjne dostępy-małe blizny, szybszy powrót do sprawności, mniejsze dolegliwości bólowe pooperacyjne oraz krótszy czas hospitalizacji i rehabilitacji. Do rekonstrukcji wykorzystywane są przeszczepy własne pacjenta (ze ścięgna mięśnia półbłoniastego, więzadła właściwego rzepki lub rozcięgna mięśnia czworogłowego) lub więzadła sztuczne - wybór przeszczepu jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dodatkowo jest możliwość rekonstrukcji metodą hybrydową (internal bracing), dedykowaną osobom, którym zależy na maksymalnym skróceniu okresu rehabilitacji po zabiegu.

Konsultacja przed zabiegiem – ACL Łódź

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja ortopedyczna Łódź, podczas której zebrany jest wywiad, ocena stanu klinicznego pacjenta, a także USG (ortopeda USG Łódź). W razie potrzeby zlecę, niezbędne badania - zwykle jest to rezonans magnetyczny pozwalający zaplanować szczegółowo operację. Pacjencie, jeśli posiadasz MRI (rezonans magnetyczny) koniecznie przynieś płytę CD na konsultację!.Jak wygląda przebieg pooperacyjny?

Jeszcze tego samego dnia pacjent jest usprawniany przy asyście fizjoterapeuty. Zwykle następnego dnia pacjent jest wypisywany z oddziału. Okres powrotu do aktywności sprzed zerwania zależy od wielu czynników (m.in. metody rekonstrukcji) i jest omawiany indywidualnie podczas konsultacji przedoperacyjnej, zwykle waha się od 3 do 9 miesięcy.

Jako doświadczony ortopeda Łódź zapewniam profesjonalną opiekę.

Zobacz także: artroskopia kolana Łódź

 

Co to jest ACL? Więzadło krzyżowe przednie to struktura w kolanie, pełniąca kluczową rolę w stabilizacji stawu. Jego uszkodzenie wpływać na codzienne funkcjonowanie oraz jak pokazują badania naukowe przyczynia się do szybszego narastania zmian zwyrodnieniowych. 

Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego Łódź

Informacje o mnie znajdziesz też na:

Włocławek - Gabinety "Wita"

ul. Kaliska 98
87-800 Włocławek
tel: 42 236 33 63

tel. czynny pn-pt g. 12-19

Wejście od strony podwórka
lodz@orthosportclinic.pl

 

Łódź - Atlas Arena

ul. Bandurskiego 7
94-020 Łódź
tel: 42 236 33 63

tel. czynny pn-pt g. 12-19

Poziom -1, Wejście 6

Ortho Sport Clinic
lodz@orthosportclinic.pl