Umów się na konsultację

Skręcona kostka leczenie Łódź – jak wyglądają objawy?

Najczęściej tuż po urazie skrętnym stawu skokowego dochodzi do jego obrzęku i podbiegnięć krwawych (siniaków), które świadczą od przynajmniej drugim stopniu uszkodzenia w 3-stopniowej skali.  Stopniowalna skala sugeruje dalsze postępowanie i ustalenie, który to stopień opiera się przede wszystkim na konsultacji ortopedycznej Łódź oraz wykonaniu badania USG ortopedycznego Łódź. W niektórych przypadkach uzupełnia się diagnostykę o rezonans magnetyczny. Wśród objawów pacjenta dominuje głównie ból, zaburzenie ruchomości stawu skokowego, brak możliwości sprawnego poruszania się oraz możliwa cała plejada innych dolegliwości nasuwające podejrzenie  innych współistniejących rozpoznań, które różnicuje ortopeda Łódź.

 

Jak wygląda leczenie skręconej kostki Łódź?

W zależności od stopnia uszkodzenia oraz od współistniejących rozpoznań Ortopeda kwalifikuje do leczenia nieoperacyjnego lub operacyjnego. Leczenie skręconej kostki Łódź nieoperacyjne obejmuje czasowe unieruchomienie w ortezie umożliwiającej chodzenie oraz leczenie rehabilitacyjne. Skręcona kostka leczenie Łódź rehabilitacja to zbiór ćwiczeń oraz zabiegów fizjoterapeutycznych mających na celu przywrócenie sprawności pacjentów także po zabiegu operacyjnym.

W niektórych przypadkach wymagane jest leczenie operacyjne. Czym grozi nieprawidłowe leczenie skręcenia stawu skokowego

Pomimo że samo uszkodzenie jest jednym z najczęstszych uszkodzeń układu więzadłowego to często jest zaniedbywane co prowadzi do przewlekłej niestabilności st. skokowego, uszkodzeń chrzęstnych aż w końcu zmian zwyrodnieniowych stawu skokowego. Szacuje się, że już trzecie w życiu nieprawidłowe leczenie skręcenia stawu skokowego daje prawdopodobieństwo potrzeby wykonania operacji w ok. 80%.

 

Zobacz również:

łokieć tenisisty leczenie Łódź

Skręcona kostka leczenie Łódź – słowem wstępu należy wspomnieć, czym jest i dlaczego ten rodzaj kontuzji jest tak "popularny"."Skręcenie stawu skokowego" jest uszkodzeniem aparatu więzadłowo-torebkowego, który otacza staw skokowy z każdej strony i warunkuje jego stabilizację bierną oraz pośredniczy w stabilizacji czynnej (o tym później).Jest ono bardzo częste zwłaszcza w grupie aktywnych sportowo Pacjentów, dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Skręcona kostka leczenie Łódź

Informacje o mnie znajdziesz też na:

Włocławek - Gabinety "Wita"

ul. Kaliska 98
87-800 Włocławek
tel: 42 236 33 63

tel. czynny pn-pt g. 12-19

Wejście od strony podwórka
lodz@orthosportclinic.pl

 

Łódź - Atlas Arena

ul. Bandurskiego 7
94-020 Łódź
tel: 42 236 33 63

tel. czynny pn-pt g. 12-19

Poziom -1, Wejście 6

Ortho Sport Clinic
lodz@orthosportclinic.pl